82 592-21-92

Historia

Marian Grela Wilno 1925r służył pod dowodztwem gen. Andersa - założyciel młyna i piekarni Grela w Mełgwi

W rodzinie Grela piecze się od pokoleń. Tradycja wypieku sięga lat pięćdziesiątych, a przepisy i receptury przechodzą z ojca na syna.
Historia z piekarnictwem rozpoczęła się tuż po II wojnie światowej od wybudowania przez Mariana Grelę młyna w Mełgwi. Kolejnym krokiem było założenie w 1950 roku pierwszej piekarni Grela.
Swoją wiedzę i pasję Marian Grela przekazał wszystkim synom i córce, którzy kontynuowali na terenie Lubelszczyzny, Zamojszczyzny oraz w Małopolsce tradycję rodzinną tworząc nowe piekarnie.
Wszystko by oddać na Państwa ręce najlepsze wyroby.

Młyn z prawej a piekarnia z lewej po środku Marian Grela w białej koszuli rok 1954

Obecnie Grela to nie tylko piekarnie. Młodsze pokolenie zdobywając kolejne doświadczenia stworzyło cukiernie, kontynuując tym samym rodzinną tradycję. Cukiernia Grela Michał została założona w 2000 roku w Chełmie przy ulicy Wojsławickiej 4/5. Firma z każdym rokiem poszerzała grono zadowolonych Klientów, jak również asortyment produktów. Po dziesięciu latach działalności został wybudowany nowy zakład produkcyjny.
W marcu 2010 roku przy ulicy Warzywnej 2a w Chełmie kontynuowano produkcję w nowoczesnym, spełniającym wszelkie wymogi systemu HACCP zakładzie.

Harmonijne połączenie tradycyjnych receptur, przepisów i metod wypieku z nowoczesnymi technologiami i zarządzaniem oraz świetnie wyszkoloną kadrą sprawiają, że Cukiernia Grela to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, dysponujące siecią własnych cukierni oraz obsługujące kilkudziesięciu odbiorców w Chełmie i okolicach.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Torty okolicznościowe

Mogą być wykonane w dowolnym kształcie np: serce na walentynki, liczba na jubileusz, a okrąg na urodziny.


Torty dla dzieci

Specjalnie dla najmłodszych proponujemy stworzenie wymarzonego słodkiego tortu z ukochanym bajkowym bohaterem.


Torty weselne

Torty weselne z Cukierni Grela tworzone są według własnego wzoru czy pomysłu lub na podstawie sugestii Pary Młodej.